Mejdan, láska, prázdniny, únos. Tři kámoši se setkávaj v domovskym Ústí nad Labem po nejdivnějšim akademickym roce, jakej kdy zažili. Konečně začíná léto bez distanční výuky, vzduchem tepe hudba, tělem šije extáze a na okolních sídlištích někdo unáší děcka. Je na Mariánský skále pořád čarodějnice? Co se stalo v Mojžíři? A kde je sakra Petr?!
Černá teenagerská komedie letící v rychlejším tempu než je maximální rychlost dodávky, která je jedinou scénografií inscenace, je volně inspirována hororovými příběhy z populární knihy Černá sanitka Petra Janečka.
režie Adam Ernest
autor knižní předlohy Petr Janeček
kostýmy Simona Pekařová
hudba Petr Škarohlíd
scénografie Štěpán Kovář
hrají Anette Nesvadbová, Andrea Berecková, Simona Pekařová, Lukáš Černoch, Petr Uhlík
premiéra 13. července 2021 na hradě Střekov
45 minut
VSTUPNÉ
290 Kč základní
250 Kč zlevněná
V PŘÍPADĚ
nepříznivého počasí se představení odehraje v náhradním prostoru
DÉLKA PŘEDSTAVENÍ
ČINOHERNÍ STUDIO
Činoherní studio Ústí nad Labem vzniklo v roce 1972. Od roku 1981 sídlí ve Varšavské ulici v ústecké čtvrti Střekov.
Od roku 1972 hrál soubor v Divadle hudby v areálu ústecké chemičky, které fungovalo i jako filmový klub. Od roku 1978 soubor působil na velké scéně ústeckého divadla. Na konci 70. let se uvažovalo i o možnosti hrát na divadelní lodi kotvící na Labi. Tento nápad se dostal až do fáze studií, neprošel ale přes proces schválení Státní plavební správou. Soubor Činoherního studia se tedy v roce 1981 přesunul do bývalého kina ve Varšavské ulici na Střekově, kde se hrálo – s dvouletou přestávkou způsobenou povodněmi – až do března 2014, kdy museli divadelníci po neshodách s městem budovu opustit. V době krize působil soubor v kině Hraničář a od ledna 2015 se hraje na obou scénách – ve Varšavské ulici i v Hraničáři.
Současný soubor se začal profilovat v lednu 2005 s nástupem umělecké šéfky Natálie Deákové (od října 2006 nahrazenou Vladimírem Čepkem) a je šestou generací „generačního divadla“ v Ústí. Svůj tvůrčí potenciál zaměřujeme především na reflexi současného světa a problémů, které zajímají dnešní mladé lidi. V současné době divadlo umělecky vede David Šiktanc.
ADAM ERNEST
Adam Ernest se narodil v Praze. Od základní školy tíhnul nejen k uměleckému směru, ale i ke sportu. V žákovských kategoriích získal 3x titul mistra ČR ve veslování. To následně ze zdravotních důvodů opustil a zkusil si v ČR ne tolik rozšířený kontaktní sport – boxlacrosse. Paralelně s tímto navštěvoval hodiny hry na zobcovou a altovou flétnu, posléze 3 roky saxofon. Zlom následoval při cestě autobusem na lacrossový turnaj do Anglie, kde se seznámil s baskytaristou tehdy vznikající punkové kapely poetického názvu Pomoč Kolotoč. Následovala další kapela a po dokončení gymnázia přijetí na DAMU, obor činoherní herectví. Během studia obdržel Adam Ernest cenu Jiřího Adamíry od Nadace život umělce za mimořádné tvůrčí úspěchy během studia.
RECENZE
„Další parádní ‚jednohubka' (po Bratrstvu kočičí pracky). Pro dětský doprovod rodičů asi ne úplně vhodné, zejména pokud jde o slovník, ale na druhou stranu se vlastně jedná o výstražné varování, že na internetu fakt není bezpečno... A obecně, že není radno podceňovat jakékoli nebezpečí, i když jde třeba o ‚urban legends'.“